Firma Adı İletişim Konum
GENTAŞ DEKORATİF YÜZEYLER SAN. VE TİC.A.Ş.
Taşdelen Caddesi No: 27 Siteler 06140 Altındağ / / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 312 353 0206
Web: https://www.gentas.com.tr/
Salon: 
Stant: 
Ürün Grupları
  • AHSAP ORMAN URUNLERi VE MALZEMELER
  • KAPLAMALAR LAMiNE VE LAMiNATLAR
  • MASA TABLALARI TEZGAHLAR

1972 yılında Bolu ilinin Mengen ilçesinde kurulan, Genel Müdürlüğü Ankara da, Bolu ve Mengen de iki ayrı lokasyonda üretim fabrikaları bulunan GENTAŞ, 1991 yılından bu yana Borsa İstanbul da işlem gören çok ortaklı halka açık bir anonim şirket statüsündedir. GENTAŞ, ana ortaklığının yanı sıra yurtiçinde bağlı ortaklığı GENMAR, iştiraki GENTAŞ KİMYA ve yurtdışında bağlı ortaklığı GENTAŞ ITALY ile birlikte kurumsal bir şirketler topluluğudur. GENTAŞ Laminat üretimini CPL ve HPL laminat olmak üzere; 55.000 m² lik kapalı alanda gerçekleştirmektedir. Bugün yıllık 15 milyon m² CPL (continue pressure laminate), 11 milyon m² HPL (high pressure laminate) dekoratif laminat, 2 milyon 750 bin m² compact panel kapasitesi ile uluslararası arenanın sayılı üreticileri arasında yer almaktadır. Uluslararası kalite standartları dahilinde müşteri taleplerini karşılayan Gentaş için kalite her zaman ilk sıradadır ve üretilen tüm ürünler EN 438 normlarına uygundur. İlave olarak yanmaya dayanım, kimyasallara dayanım, UV dayanım sertifikaları ile antibakteriyel ve antistatik ürün kalite belge ve raporlarına da sahiptir. Gentaş, yıllar boyunca edinmiş olduğu uluslararası bilgi ve deneyimini, yaşam konsepti trendlerine uygun olarak geliştirdiği 400 den fazla dekor ve 50 ye yakın yüzey seçeneği ile birleştirmiştir.

G-Com
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

G-Com kompakt laminat paneller, yüksek darbe dayanımına ihtiyaç duyulan alanlarla birlikte tuvalet kabinleri, soyunma dolapları gibi özellikle ıslak ve nemli alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanların yanı sıra okullar, spor salonları, toplu taşıma araçları, masa tablaları, hastaneler, otel duvar kaplamaları dahil tüm alanlar için zengin renk ve yüzey avantajı sunan, temizliği kolay, yeni nesil plaka ürünlerdir.

TEZZA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Tezza, mutfak tezgahları için özel olarak tasarlanmıştır. Tezza nın yüzey ve dekor seçenekleri mutfak tasarımlarında hayal edilen uygulamaların gerçek olmasını sağlamaktadır. Tezza çizilmeye karşı dayanıklı, kolay temizlenebilen, su sızdırmayan, gıda temasına uygun bir üründür. Tezza nın Diamond, Nano ve Hybrid olmak üzere üç farklı serisi bulunmaktadır.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kullanılan üretim teknolojisi sayesinde parmak izi bırakmayan, pürüzsüz mat yüzeye sahip, renk yansıtma özelliği yüksek, antibakteriyel üretilebilen, çizilmelere yüksek UV ışınlarına dayanıklı, temizliği kolay, gıda temasına uygun, modern mimari tasarımara hizmet eden bir üründür.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

G-EXT UV+; HPL üretim tekniğiyle üretilen dış cephe kompakt panellerdir. Yüzey katmanını güçlendirmek için özel bir işleme tabi tutularak üretilen ürün, UV ışınlarına göstermiş olduğu direnç, tüm iklim şartlarına dayanıklılığı, bakteri ve kir tutmama özellikleri ile öne çıkmaktadır. Binaların dış cephesi için uygulayıcılara çeşitli tasarım seçenekleri sunan dekoratif bir malzemedir.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Lampan; modüler mobilya, ofis mobilyası, tüm yatak, yemek ve genç odası mobilyaları, özellikle mutfak ve banyo dolap kapaklarında kullanım için panel olarak üretilmektedir. Ürün; yükseltilmiş yüzey direnci ile çizilmelere karşı arttırılmış dayanım, hijyenik, kolay temizlenebilirlik, nem ve küf tutmama gibi üstün özelliklere sahiptir. MDF veya Sunta olmak üzere iki farklı panel şekli, 1220 x 2440 ölçüsü, zengin renk seçeneği ile çok geniş bir üretim alternatifine sahip GENTAŞ Lampan, üretim aşamaları ve kullanım alanlarında çevre ve insan sağlığını temel alarak, yaşam alanlarının dekorasyonu ve mimari çözümlemelerde üreticilerin kullanımına sunulmuştur.

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

G-INNO; bio-reçine ve geri dönüştürülmüş kağıtlarla üretilen yüksek basınçlı laminattır. Üretiminde, doğal ve yenilenebilir bir polimer olan lignin bazlı fenolik reçine kullanılır. Lignin, selülozdan sonra dünyada en ok bulunun ikinci doğal polimerdir. Kağıt üretiminin de atığı olan lignin neredeyse tüm tarım bitkilerinin hücre duvarlarında, doğal ve güçlü bir bağlayıcı görevi üstlenerek, dünyada oldukça fazla bulunmaktadır. G-INNO reçinesinde %10 biyolojik bazlı madde bulunmakta ve %50 geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmaktadır. Dolayısıyla G-INNO % 60 geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir. CO2 emisyonunda %39 oranında düşüş, %23 daha az su tüketimi, fenolik reçinenin %30 oranında doğal lignin reçinesi ile ikamesi, geri dönüştürülmüş liflerden kağıt ve %22 daha az enerji tüketimi ile doğa dostudur.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • GENTAŞ
  • ZERO
  • TEZZA
  • G-ALU
  • G-EXT