Firma Adı İletişim Konum
BASAL TEKNİK TEKSTİL SAN. VE TİC.A.Ş.
Alkent 2000 Mah. Hadımköy Yolu Cad. Demir La Vida Evleri B Blok No: 149/1B / Büyükçekmece / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 507 740 7727
Web: https://basal.com.tr/
Salon: 2
Stant: 232
Ürün Grupları
  • TEKNiK TEKSTiLLER
  • SUNGER ELYAF KECE KUSTUYU DOLGU MALZEMELERi
  • PUSKUL FiTiL KAYTAN TELA VE ASTARLAR

BASAL, 1978 yılında Nedim KİSBU tarafından temelleri atılan çatı şirketimiz; Kisbu Group un bünyesindedir. Kisbu Group; profesyonel iş anlayışı, genç ve dinamik kadrosu, insan kaynağına verdiği değer ve hedefleri doğrultusunda ilerleyen yapısı ile dünya çapında yaptığı çalışmalarla birçok platformda zirvede yer almaktadır. Teknik tekstil sektöründeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden BASAL, firma yönetimiyle ve güçlü yapısıyla ismi gibi Baz Alınan firmadır. Türkiye nin sanayi merkezlerinden biri olarak kabul edilen Tekirdağ Muratlı da ve İstanbul Beylikdüzü nde üretim tesisleriyle,6 adet satış ofisi ve dağıtım merkezleri bulunmaktadır. Hedef ve ilkelerinden taviz vermeden, bünyesinde sağladığı disiplin ile başarılı çalışmalarını dünyaya hızla yayan BASAL; kalitesiyle, değişime açık yapısıyla, yatırımlarıyla ve müşteri portföyüyle 78 ülkeye ürettiği ürünleri ihraç etmektedir. Sadece Türkiye nin değil, Avrupa nın da en güvenilir ve en başarılı şirketlerinden biri olarak küresel bir marka haline gelip, sektörün hep bir adım önünde olmaktadır. Şirketimiz, hayata geçirdiği tüm kurumsal sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleriyle topluma öncü ve örnek olma amacıyla hareket ederken, yatırımlarıyla da ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaktadır. Yerli üretimin gücüne inanıyor, ulusal gücümüzün uluslararası pazarda kendine edindiği yeri her geçen gün büyütmek için çalışıyoruz. Ve kurulduğumuz günden bu yana büyük bir özveri ve adanmışlıkla, müşteri memnuniyetini esas alarak sürekli gelişiyor ve hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz.

KAPİTONELİ KEÇEULTRASONİK DESENLİ, HİDROFİLİK VE HİDROFOBİK SENTETİK İĞNELEME KEÇE
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ultrasonik Desenli, Hidrofilik ve Hidrofobik Sentetik İğneleme Keçe

NONOWEN SPUNBOND%100 POLİPROPİLEN, BİRİNCİ KALİTE HAMMADDE VE ÜSTÜN STANDARTLARDA ÜRÜN
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

NONWOVEN KUMAŞ ÖRÜLMEMİŞ, DOKUMA İŞLEMİ YAPILMAMIŞ VEYA KEÇEMSİ OLARAK TANIMLANAN BİR TEKNİK TEKSTİL KUMAŞ TÜRÜDÜR.

SPUNLACEHİJYENİK KOŞULLARDA ÜRETİM, PARTİKÜLSÜZ ÖZELLİK VE ESNEKLİK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Spunlace yüzeyi oluşturan liflerin basınçlı suyla birbirine dolaştırılması yoluyla sağlanan, ıslak mendil, tek kullanımlık tıbbi tekstil ürünlerinin üretiminde kullanılan tekstil yüzeylerine denir.

COVER ÜRÜN GRUBUTECHNICAL COVER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ISOCOVER - FLOCOVER - AQUACOVER - REFCOVER

LAMİNASYONKAPLAMA LAMİNASYONU
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Plastik hammaddelerin basınç ve sıcaklık etkisi il e eritilerek, kaplanacak malzeme yüzeyine akıtılması metodu Coating-Sıvama olarak adlandırılmaktadır. Hotmelt laminasyondan farklı olarak tutkal kullanılmamaktadır. Coating-Sıvama da kullanılan kumaşlar v e filmler ürünün kullanım amacına göre farklı özelliklerde olabilir. Coating-Sıvama işlemi, görünüş ve estetik özellik kazandırmak, teknik performanslarını arttırmak, işlevsel özelliklerini farklılaştırmak ve ek özellikler elde edebilmek amacıyla yapılmaktadır. (Örneğin; sıvı ve hava geçirmezlik, tokluk arttırma, dayanım kazandırma vb.)

İĞNELEME KEÇEULTRASONİK DESENLİ, HİDROFİLİK VE HİDROFOBİK SENTETİK İĞNELEME KEÇE
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Keçe, bilinen en eski tekstil ürünü olarak kabul edilmektedir. Bir kısım hayvanların yünlerinin (koyun, tiftik keçisi, lama, deve, tavşan vb) sabun, su ve ısı yardımıyla oluşturulan alkali bir ortamda liflerin birbiri arasına girmesi ile oluşur. Keçe, elyafların dokunulmadan ancak bir araya getirilerek yoğunlaştırılması sonucu birbirine bastırılması ile oluşur. Doğal veya sentetik elyaf ürünlerinden yapılabilir. Keçe çeşitleri arasında en çok kullanılan tür olan sentetik keçe, yünlerin sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir. Kullanım amaçlarına göre sentetik keçeler 1-5 mm arasında bir kalınlığa sahiptir. Sentetik keçeler en çok zeminlerde ve zemin kaplamalarında yer almaktadır.

PE & PEVA FİLMPOLİETİLEN PE PEVA FİLM VE LAMİNASYON MALZEMESİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Düşük yoğunluklu polietilen dünyada en çok tercih edilen ve kullanımı olan plastiktir. neme karşı iyi derecede bariyer özelliği sağlamasının yanında zehirsizdir. Ambalaj malzemesi olarak esnekliğini -70 gibi düşük derecelere kadar bile korur. Laminasyon uygulamalarında ısıl olarak yapıştırma sağlamak için birleştirici olarak da tercih edilmektedir.

YARDIMCI ÜRÜNLERNONVOWEN SPUNBOND, PE PEVA ÜRÜNLERİ İÇİN YARDIMCI ÜRÜNLER CIRT CIRT BANT / PVC / FERMUAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

MÜŞTERİLERİMİZİN TALEPLERİ DOĞRULTUSUNDA ÜRETTİĞİMİZ ÜRÜNLERE YARDIMCI OLMASI İÇİN İTHAL ETTİĞİMİZ ÜRÜN GRUBUMUZ CIRT BANT, PVC, FERMUAR VE ELÇEK TEN OLUŞMAKTADIR.

ALEZHOT MELT VE COATİNG YÖNTEMİ İLE ÜRETİLEN SIVI GEÇİRMEZ ALEZ KUMAŞLARI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

OUR PRODUCT GROUP, WHICH WE IMPORT IN ORDER TO ASSIST THE PRODUCTS WE PRODUCE IN LINE WITH THE DEMANDS OF OUR CUSTOMERS, CONSISTS OF VELCRO TAPE, PVC, ZIPPER AND ELÇEK.

FLEXO BASKISPUNBOND, PEVA FİLM, LAMİNELİ VE İĞNELEME KEÇE ÜRÜNLERİNDE FLEKSO BASKI UYGULAMASI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

FLEKSO BASKI TEKNİĞİ ,FLEKSO BASKIDA BASILACAK İŞ, KALIBIN GÖVDESİNDEN BELLİ BİR YÜKSEKLİKTEDİR. ESNEK OLDUĞUNDAN DOLAYI KOLAYCA BÜKÜLEBİLİR. SİSTEMİNDE DE KALIP, KALIP SİLİNDİRİNE MONTE EDİLİR. MÜREKKEP MERDANELERİ YÜKSEKTE KALAN KISIMLARA TEMAS EDER VE YÜKSEK YERLER MÜREKKEP ALIR. ALTTAKİ BASKI SİLİNDİRİ İLE ARASINDAN GEÇEN MALZEME ÜZERİNE GÖRÜNTÜYÜ İLETİR. FLEKSO BASKI UYGULAMASI, GENEL OLARAK BİRÇOK MALZEME ÇEŞİDİNE UYGULANABİLEN BİR TEKNİKTİR.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.