Firma Adı İletişim Konum
ECE BOYA KİMYA SAN. VE TİC. A.Ş.
Gebkim Kimya İhtisas OSB İbrahim Aracı Cad. No: 1-2 / Dilovası / KOCAELİ / TÜRKİYE
İletişim: +90 262 644 4544
Web: https://eceboya.com/
Salon: 
Stant: 
Ürün Grupları
  • KiMYASAL MALZEMELER
  • BOYA VERNiK CiLA RENKLENDiRiCiLER
  • EMPRENYE KORUYUCU MALZEMELER
  • RECiNELER iNCELTiCiLER

Ece Boya Kimya, Erco markası ile mobilya ve genel sanayi grubuna yönelik boya, vernik ve tiner üretimi ile kompozit sektörüne yönelik polyester reçine, jelkot, pigment pastalar alanında faaliyet gösteren Türkiye nin öncü kuruluşlarından biridir. 1982 yılında İstanbul Tuzla da başlayan yolculuk, bugün Kocaeli Gebkim de 49.000 m² alana sahip modern üretim tesisinde devam etmektedir. 2000 den fazla ürün çeşidi ile yurtiçi ve yurt dışında faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmektedir. Şirket strateji; araştırma ve geliştirmenin gücü ile yeni teknolojiler geliştirmeye odaklı, sektörün ihtiyaçlarını tahmin ederek çözümler sunan dünya genelinde aranan bir marka olmak üzerine kurulmuştur. Ece Boya Kimya 2017 Haziran ayında Ar-Ge Merkezi unvanı almaya hak kazanmıştır ve çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir. Deneyimli ve dinamik uzman kadrosu, modern üretim tesisleri, güvenilir teknolojisi ve insan odaklı yaklaşımı ile bilimsel çalışmanın önemine inanan Ece Boya Kimya, ileri teknolojilerin kullanıldığı Ar-Ge Merkezi ile müşterilerine güvenilir, kaliteli, çevreci ve teknolojik ürünler sunmaktadır. Müşteri iş birlikleriyle, yeni teknolojiler ve uygulamalar kullanarak boya ve kompozit sektörünün geleceğini şekillendirmektedir. Bugün gelinen noktada, Erco markalı ürünler dünyada 30 dan fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Firmamız bünyesinde üretilen ürünler; Mobilya Boya Vernik Sistemleri Su Bazlı Ürünler, UV Kürlenmeli Ürünler, Solvent Bazlı Ürünler, Ahşap Renklendiriciler, Renklendirme Sistemi (Tintmaster), Yardımcı Ürünler. Genel Sanayi Boya Vernik Sistemleri Rapid (Prolux) Ürünler, Selülozik (Rapicoat) Ürünler, Akrilik (Ultimar) Ürünler, Poliüretan (Harpol) Ürünler, Epoksi (Corodur) Ürünler, Fırın Kürlenmeli (Termopol) Ürünler, Sentetik (Sentex) Ürünler, Yardımcı Ürünler. Endüstriyel Reçine ve Jelkot Sistemleri Doymamış Polyester Reçineler, Vinil Ester Reçineler, Jelkotlar, Diğer Reçineler, Pigment Pastalar, Renklendirme Sistemi (Coatint), Yardımcı Ürünler.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Su Bazlı Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Erco su bazlı ürün yelpazesi, iç ve dış cephe kullanım için tasarlanmış hem şeffaf hem de pigmentli ürünleri içermektedir. Düşük VOC (uçucu organik bileşik) içeriğiyle bu ürünler çevreye ve insan sağlığına duyarlıdır. Formülasyonda kullanılan özel reçineler sayesinde sararmaz, doygun ve çizilmeye dayanıklı filmler oluşturmaktadır. Solvent bazlı ürünlere göre düşük sıcaklıklarda kürlenme, hızlı kuruma ve kalitesini uzun süreli koruma gibi avantajlara sahiptir. Bu ürünlerimiz EN 71-3 oyuncak güvenliği sertifikasına sahiptir.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - UV Kürlenmeli Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Erco UV kürlemeli ürünler, modern mobilyalar için boya- vernik sistemlerini içerir. Hızlı kürlenme, yüksek verimlilik, alan tasarrufu, düşük işletme maliyeti, azaltılmış solvent emisyonu (VOC free), limitsiz pot life ve kimyasal, mekanik ve çizilme dirençli kaplamalar elde etmek bu ürünleri kullanmanın başlıca avantajları arasındadır. UV kürlenmeden önce flash-off denilen süreye ihtiyaç duyarlar. Son kat olarak solvent bazlı, su bazlı veya UV kürlenmeli tüm ürünler uygulanabilir.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Nitro Selülozik Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Selülozik ürün grupları, kullanımı kolay ve hızlı kuruyan uygulama arayan kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Tamir amaçlı, antik görünüm vb uygulamalar için elverişlidir. Sert ve aynı zamanda elastik film oluştururlar. Çizilme ve darbelere karşı dirençlidir. Yüzeye doğal bir görünüm verirler. Bu ürünlerimiz EN 71-3 oyuncak güvenliği sertifikasına sahiptir.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Poliüretan Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Poliüretan ürün grupları, geniş kullanım alanına sahiptir. Poliüretan yapısı sayesinde fiziksel yönden sert, kimyasal yönden ise su, deterjan ve ev kimyasallarına karşı dirençli filmler oluşturur. Yüksek parlaklığa sahip kaplamalar elde edilebilir ve ürünler performansını uzun süre korur. Özel sertleştiriciler kullanılarak tamamen sararmaz film yüzeyleri elde edilir. Ürün portföyünde, deneyim ve yenilikle geliştirilen astar, boya, vernik gibi farklı birçok ürün bulunmaktadır.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Akrilik Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akrilik yapısı sayesinde parlaklık kaybı olmayan, sert,elastik ve sararmaya karşı max. dirençli bir film oluşturur. Çok iyi yayılma özelliğine, yüksek kimyasal ve çizilme direncine sahiptir. Mükemmel slip ve tuşe hissi verir. Açık hareli yüzeylere uygulama yapıldığında koruyuculuğunun yanı sıra ahşabın doğal görünümünün korunmasını sağlar. Bu ürünler farklı zamanlarda boyanan yüzeylerde renk değişikliği yaratmadığından birçok uygulamada tercih edilirler.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Polyester Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Polyester ürün grupları, yüksek doldurma gücü, kimyasal ve fiziksel dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir. Yüksek katılı ürünler olduğundan ekonomiktir; özellikle kapalı hareli ahşap mobilya üretimlerinde tavsiye edilir. Doldurma gücü çok yüksektir, serttir, bu nedenle daha çok parlak son kat vernik ve lakelerin altına uygulanır. Karışım ömrüne uygulama esnasında dikkat edilmelidir.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Sentetik Ürünler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dış mekân ahşap yüzeyler sıcaklık, nem değişimi gibi dış etkenlere ve mantar, alg ve parazit gibi istenmeyen organizmalara maruz kalırlar. Bu faktörler dış mekânda bulunan pencereler, kapılar, güverteler, çitler vb yüzeyler için bir tehdittir. Erco sentetik ürünler yüzeyleri atmosferik ve biyolojik faktörlere karşı korur, ahşabın doğal güzelliğini yansıtır ve uzun süreli koruma sağlar. Hem iç hem dış kullanım için uygun olup yüksek parlaklık istenen fırça ve rulo ile yapılan uygulamalara elverişli ihtiyacınız olan ürünleri ekonomik olarak sunar.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Ahşap Renklendiriciler
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ahşap renklendiriciler, ahşap harelerini ve gözeneklerini vurgulamak, zamanla renk değişimini azaltmak veya ahşabın görünümünü iyileştirmek gibi amaçlar için kullanılır. Erco; universal, solvent ve su bazlı ahşap renklendiricilerini sınırsız renk seçeneği ile sunmaktadır.

Mobilya Boya Vernik Sistemleri - Renklendirme Sistemi (Tintmaster)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Tintmaster renklendirme sistemi, hem profesyoneller hem de son kullanıcılar için geniş bir renk yelpazesinde, yüksek kaliteli ahşap kaplamalar sağlamak üzere tasarlanmıştır. Doğru, hızlı ve kolay kullanım ile en yüksek kalite standartlarını sağlayan Tintmaster, solvent bazlı kaplamaların renklendirilmesini sağlar ve manuel müdahaleyi en aza indirir. Geniş servis ağı, sınırsız renk yelpazesi, yüksek renk verimliliği, tekrarlanabilir renkler gibi birçok avantaj sunar.

Alev Geciktirici Boya Vernik Sistemleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Alev geciktirici ürün gruplarına olan talep her geçen gün artmaktadır. Yangın riskinin olduğu yerlerde bu malzemelerin kullanılabilmesi için alev ilerletmeyen tipte olması gereklidir. Alev geciktiriciler, plastik veya ahşap gibi yanabilen maddelerin, yanan bir maddeyle karşılaştığında alev almayı ve tutuşmayı engelleyen bileşiklerdir. Arge Merkezimizde yeni geliştirilen halojensiz alev geciktirici ürün grupları uluslararası geçerliliği olan EN 13501-1 B1 sınıfı sertifikaya sahiptir. Bu ürünler kullanılarak boyanan ahşap yüzeyler, yangın meydana geldiğinde alevlerin ilerlemesini ve yangının büyümesini engelleyen özelliğe sahiptir. Ürünlerin nihai performansını etkilemez ve yangın esnasında insanların olay yerinden güvenli şekilde uzaklaştırma süresini attırır. İş merkezleri, hastane, bankalar, oteller, havalimanları, spor salonları, toplu taşıma vb. gibi insan yoğunluğu bulunan birçok alanda kullanımı mevcuttur.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ERCO
  • TİNTMASTER
  • NOVELACK