Firma Adı İletişim Konum
BOYUT PL.PROFİL VE FOLYO İML.SAN.TİC.A.Ş.
Hadımköy Ömerli Mah. Arefe Sok. No: 21-2334555 / Arnavutköy / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 850 425 2298
Web: http://boyutplastik.com.tr/
Salon: 
Stant: 
Ürün Grupları
  • KENAR BANTLARI KAPLAMALARI

Boyut Plastik, mobilya ve kapı üretiminde kullanılan ağaç bazlı panellerin kenarlarını kaplayan PVC, ABS, 3D ve PP kategorilerinde termoplastik kenar bandı üretmek amacıyla 2005 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Mobilya ve İnşaat sektörlerine yönelik olarak, Balkan Ülkelerine ağaç bazlı panel (MDF, Yonga Levha, Laminat Parke, Kapı Paneli) ihraç etmek üzere temelleri 1998 yılında Naser ALIM tarafından İstanbul a atılan, ALIM Grup, 2010 yılında Boyut Plastik i bünyesine katmıştır. Özellikle 2017-2020 yılları arasında kapasite artırımına yönelik yaptığı 200 milyon TL lik doğrudan yatırımlar sayesinde hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Boyut Plastik, 2018 yılında İstanbul Havalimanı na sadece 30 dakika mesafede, Hadımköy Bölgesi ndeki yeni ve modern binasına taşınmıştır. Dört katlı yeni fabrika binası 20 bin m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Birinci katta ekstrüzyon hattı, ikinci katta baskı hattı, üçüncü katta ise dilimleme, paketleme ve sevkiyat yapılmaktadır. Dördüncü kat ise yönetim katı olarak kullanılmaktadır. Şirket ayrıca Türkiye de elektrik üretmek için yakında faaliyete geçecek olan 7,5 MW lık bir güneş enerjisi santraline yatırım yapıyor. Üretiminin yarısını 50 den fazla ülkeye ihraç eden Boyut Plastik, Sırbistan Belgrad da 2 bin m2 kapalı alanda iç piyasaya yönelik kenar bandı satış faaliyetlerini yürütmektedir. Boyut Import-Export D.o.o. 2017 yılında kurulmuştur. Boyut Plastik, Avrupa pazarlarındaki varlığını güçlendirmek için yakın zamanda Avrupa da bir depo daha açmayı planlamaktadır. Şirketin üretimde kullandığı ana hammadde PVC, ABS, PP, AKRİLİK tir. PP, ağırlıklı olarak kapı yüzey ve kenarlarında, lake boya yapılacak banyo dolabı ürünlerinde kullanılmaktadır. Boyut Plastik in güçlü yönlerinden biri de levha ile kenar bandı arasında optimum görsel ve dokusal uyumu sağlamadaki başarısıdır. Softtouch, mat, bute, high gloss yüzey alternatifleri olan, düz renk, ağaç, taş, tekstil desenli ve simli kenar bantlarından oluşan ürün gruplarının yanısıra, dokulu ve düz metalize ve boyanabilir folyolar da mevcuttur. Ürünler 0,25 mm - 2 mm kalınlık ve 19 mm - 700 mm genişlik aralığındadır. Jumbo rulo standart genişlikleri 350 mm & 700 mm, uzunlukları ise kalınlıklarına göre 100 ile 300 metre arasında değişmektedir. Firmanın arşivinde 400 baskı ve 15 kabartma silindiri olmak üzere yaklaşık 8 bin dekor bulunmaktadır. Ayrıca, hemen sevke hazır durumda, yaklaşık 200 dekordan (çoğunlukla 0,4 ve 0,8 mm) oluşan bir stok programı vardır. Müşteri memnuniyeti için kaliteyi sağlamak ve operasyonel verimliliği artırmak şirketin önde gelen ilkeleri arasında yer aldığından, üretimden alınan numuneler periyodik olarak test edilmektedir. Kalınlık kontrolü, spektrofotometre ile düz renk eşleştirme testi, cross-cut testleri, yüzey pürüzlülük testi, fırın testi, kül içeriği testi, hızlandırılmış yaşlandırma testi, primer yapışma testi, parlaklık seviyesi testi, yapılmakta olan testler arasındadır. Yeniliklere açık dinamizmi ile kendine özgü strate

Düz renkli kenar bantlarıSolid Seri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Uygulanacak levha ile kenar bandı arasında mükemmel bir renk uyumu sağlamak için, polimer alt tabakanın renginden başlayarak özenli bir süreç izliyoruz. Temel renk, üzerindeki baskı işlemi için vazgeçilmez bir başlangıç noktasıdır. Yandan bakıldığında levhanın dokusu ve rengiyle görsel olarak uyumlu olacak şekilde üretilir.

Baskılı kenar bantlarıWood Seri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Doğal ağaç damarlardan taş dekorlara ve fantezi tasarımlara kadar, en iyi çözümü elde etmek için üretim tesisimizde birçok farklı baskı silindiri kullanıyoruz. Silindir koleksiyonumuzu güncel tutmak için önde gelen dekor baskı şirketleri ile mobilya dekor gelişmelerindeki yeni trendleri özenle takip ediyoruz.

Gofrajlı Kenar bantları27 Farklı Gofraj Seçeneği
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kabartma işlemi, bir yüzeyde hissettiğiniz fiziksel dokudur. Kenar bantlarımızın yüzeyinde sadece ahşap dokunun görsel uyumuna değil, aynı zamanda dokunma hissinin ahşap yüzey ile aynı hissi yaşatmasınada dikkat ediyoruz. Farklı gofraj yüzeylerimiz ile kenar bantlarımızın görsel tasarımını dokunsal uyumla da taçlandırıyoruz.

Fantezi kenar bantlarıFantasy Seri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Doğanın eşsiz sanatını örnek alarak ürettiğimiz ahşap, taş, mermer, seramik veya tekstil gibi yüzey tasarımlı Fantasy Serisi kartelamızla Boyut Kenar bantları ürün yelpazesi rakipsiz bir zenginliğin tam karşılığıdır

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • BOYUT PLASTİK